Mistrzostwa Świata Policjantów w Piłce Nożnej Halowej

Drużyna policjantów Szkoły Policji w Katowicach wspomagana przez byłych słuchaczy wzięła udział w Mistrzostwach Świata Policjantów w Piłce Nożnej Halowej. Turniej odbył się w dniach 11-15 października 2010 [...]

Drużyna policjantów Szkoły Policji w Katowicach wspomagana przez byłych słuchaczy wzięła udział w Mistrzostwach Świata Policjantów w Piłce Nożnej Halowej. Turniej odbył się w dniach 11-15 października 2010 r. w Eibergen w Holandii. O tym jak ważna jest piłka nożna w życiu każdego mężczyzny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Potwierdzili to także nasi zawodnicy, którzy uczestniczyli w mistrzostwach w czasie wolnym i na własny koszt.
Łącznie w całym turnieju brało udział 180 drużyn z całego świata. Nasza drużyna występowała w kategorii +35, gdzie rywalizowało 60 zespołów. W grupie graliśmy z policjantami z Włoch, Turcji, Rumunii, Słowacji, Macedonii, Rosji i Anglii. Odnieśliśmy 5 zwycięstw, 2 porażki i 1 remis, co pozwoliło nam zająć 4 miejsce w grupie na 9 drużyn. Niestety wynik ten nie wystarczył, by awansować do 1/8 finału.  Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna z Bośni i Hercegowiny, a drużyna Szkoły Policji w Katowicach otrzymała puchar za zajęcie miejsca 16-32.
Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie i wynik osiągnięty przez nasz zespół niewątpliwie jest sukcesem. Ponieważ po naszym występie pozostał pewien niedosyt, w przyszłym roku zamierzamy go poprawić.