Bieg przełajowy – wyniki

Punktualnie o 12.45 z placu apelowego wystartowali wczoraj licznie zebrani w szkole biegacze. Trasę o długości 5,7 km prowadzącą przez tereny szkolne pobliskimi drogami gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami [...]

Punktualnie o 12.45 z placu apelowego wystartowali wczoraj licznie zebrani w szkole biegacze. Trasę o długości 5,7 km prowadzącą przez tereny szkolne pobliskimi drogami gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami pokonało 261 z 286 zgłoszonych osób.

Jako pierwszy na linii mety z wynikiem 16:27:21 zameldował się Łukasz Oślizło – słuchacz Szkoły Policji w Katowicach. Tuż za nim, z czasem 17:10:74 przybiegł Michał Jamioł – KG Straży Granicznej, a na III miejscu uplasował się Tomasz Ogorzały – z 6 Brygady Powietrznodesantowej Kraków (17:15:28).

Wszystkich zawodników przywitał Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta, który następnie zajął miejsce na starcie i wraz z pozostałymi uczestnikami biegu zmagał się z wytyczoną trasą.

Do organizacji XI Wiosennego Biegu Przełajowego Służb Mundurowych, czynnie włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Szkoły Policji w Katowicach na czele z Przewodniczącym Zarządu Szkolnego asp. szt. Grzegorzem Łagódką. Nagrody  rzeczowe dla zwycięzców biegu ufundował Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Sędziami głównymi zawodów byli: Tomasz Melcher i Zygmunt Grzybek – Sędziowie Śląskiego Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki  oraz Tomasz Błasikiewicz ze Szkoły Policji w Katowicach.

Wśród zawodników znaleźli się przedstawiciele m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Miejskich, policjanci z jednostek terenowych Policji, kadra oraz słuchacze Szkoły Policji w Katowicach.

Po zakończonym biegu zawodnicy mieli z kolei okazję zintegrować się przy wspólnej grochówce, a następnie oklaskiwać zwycięzców podczas oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

D
d.pdf (149 kB)
K
k.pdf (136 kB)
M
m.pdf (322 kB)
M2
m2.pdf (196 kB)
MS
ms.pdf (145 kB)