III Ogólnopolska Liga Strzelecka Funkcjonariuszy i Żołnierzy

19 maja rozpoczęła się „III Ogólnopolska Liga Strzelecka Funkcjonariuszy i Żołnierzy pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji”. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem tego wydarzenia jest [...]

19 maja rozpoczęła się „III Ogólnopolska Liga Strzelecka Funkcjonariuszy i Żołnierzy pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji”. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem tego wydarzenia jest Gabinet Komendanta Głównego Policji.

W trzeciej edycji zawodów swój udział zadeklarowali funkcjonariusze i żołnierze niemal wszystkich formacji. Idea, jaka przyświeca organizatorom przedsięwzięcia to popularyzacja sportu strzeleckiego, doskonalenie umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy i żołnierzy, konsolidacja środowisk strzeleckich służb mundurowych, wymiana informacji z zakresu dydaktyki strzelania i technik strzeleckich.

Szkołę Policji w Katowicach reprezentowali nadkom. Krzysztof Fojcik, podkom. Tomasz Głuchowski oraz  st. asp. Adam Hetman.

Zawodnicy rywalizowali w strzelaniu na odległość 25 metrów z pistoletów centralnego zapłonu. Musieli wykazać się celnością w dwóch strzelaniach szybkich z obowiązkową wymianą magazynka – pierwsze do tarczy tzw. „olimpijskiej” (10 strz./90 sek.) i drugie do tarczy sylwetkowej tzw. „francuz” (10 strz./26 sek.)

W zawodach wystartowało 37 drużyn. Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej, na II miejscu uplasowała się drużyna CSP Legionowo, a najniższy stopień podium zajęła drużyna Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

W klasyfikacji indywidualnej wystartowało 116 zawodników, I miejsce zajął Adam Hetman ze Szkoły Policji w Katowicach, II miejsce zajął Arkadiusz Kornowicz reprezentujący Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. III miejsce przypadło reprezentantowi Biura Ochrony Rządu Tomaszowi Romańczuk.

Szczegółowa klasyfikacja w załączonym komunikacie klasyfikacyjnym z zawodów.

Komunikat_KGP_19_05_2016
Tytuł: Komunikat_KGP_19_05_2016
Podpis:
Filename: komunikat_kgp_19_05_2016.pdf
Rozmiar: 733 kB