II bieg na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki

11 czerwca 2016 r. odbył się II bieg im. Stanisława Tyma na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Impreza ta odbyła się dla uczczenia biegu na [...]

11 czerwca 2016 r. odbył się II bieg im. Stanisława Tyma na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Impreza ta odbyła się dla uczczenia biegu na XXX piętro PKiN w wykonaniu Pana Stanisława Tyma w filmie “Miś” Stanisława Barei, który miał miejsce przed 36 laty. Sportowcy wbiegali tą samą trasą i na to samo piętro, co Stanisław Tym, który jako niezapomniany Ryszard Ochódzki spieszył dostarczyć ministrowi przetłumaczony list. Na uczestników czekało nie lada wyzwanie  – pokonanie 30 pięter, tj. ok. 790 stopni, w jak najkrótszym czasie. Trasa była wymagająca ze względu na różną wysokość pięter, nawierzchnię i zmianę klatek schodowych.

W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników, a wśród nich st. asp. Tomasz Dzierga – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, który godnie reprezentował Szkołę Policji w Katowicach.
Udział kadry w tego rodzaju imprezach świadczy o tym, że podczas szkolenia przykładamy ogromną wagę do utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej nie tylko słuchaczy ale także kadry.