Turniej Par Patrolowych – Patrol Roku 2016 – eliminacje

W dniach  21-22 czerwca 2016 r. na terenie Szkoły Policji w Katowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie XXIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2016. [...]

W dniach  21-22 czerwca 2016 r. na terenie Szkoły Policji w Katowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie XXIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2016.

W eliminacjach, zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, udział wzięło 38 drużyn z 32 Komend Miejskich i Powiatowych Policji, OPP w Katowicach i SPPP w Bielsku Białej i Częstochowie. Zawody obejmowały cztery konkurencje: test wiedzy, strzelanie sytuacyjne, tor przeszkód oraz techniki obezwładniania osób. Dwie najlepsze pary będą reprezentować garnizon śląski w Finale ogólnopolskim.

Finalistami wojewódzkich XXIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2016 zostali:

– I miejsce      KMP Rybnik   – sier. szt. Wojciech Górnik i st. post. Mariusz Brzezina

– II miejsce     KMP Bytom   – post. Arkadiusz Bielski  i  post. Wojciech Krzysztofowicz

– III miejsce    KMP Chorzów- st. post. Tomasz Kokowski i post. Michał Cieślik

Uroczyste zakończenie eliminacji odbyło się w ostatnim dniu zawodów na auli szkoły. Wręczenia nagród w asyście zaproszonych gości dokonali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk.