Akcja HDK

12 sierpnia 2016 r. w Szkole Policji w Katowicach kolejny raz w tym roku przeprowadzona została akcja Honorowego Oddawania Krwi, zorganizowana przez szkolny Klub HDK PCK oraz Regionalne [...]

12 sierpnia 2016 r. w Szkole Policji w Katowicach kolejny raz w tym roku przeprowadzona została akcja Honorowego Oddawania Krwi, zorganizowana przez szkolny Klub HDK PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w której udział wzięli słuchacze oraz kadra szkoły. W wyniku akcji  98 osób oddało ponad 43 litry krwi, która zostanie przekazana do śląskich szpitali celem ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Ponadto 5 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

W trakcie akcji krwiodawstwa przeprowadzona została również zbiórka czekolad, które dawcy krwi dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci, wychowanków placówek opiekuńczych. Zebrano w sumie 418 tabliczek czekolady, które zostaną w najbliższym czasie przekazane dzieciom ze śląskich placówek opiekuńczych. Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz za wsparcie słodyczami dzieci. Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach, które są zaplanowane 21 października oraz  23 grudnia 2016 r.