Zakończenie kursu specjalistycznego KS Dyż-2/16

6 września zakończyła się edycja kursu specjalistycznego dla służb dyżurnych jednostek terenowych Policji o oznaczeniu kodowym KS Dyż-2/16. W czasie kursu umiejętności swe doskonaliło 20 doświadczonych dyżurnych z [...]

6 września zakończyła się edycja kursu specjalistycznego dla służb dyżurnych jednostek terenowych Policji o oznaczeniu kodowym KS Dyż-2/16. W czasie kursu umiejętności swe doskonaliło 20 doświadczonych dyżurnych z kilku garnizonów naszego kraju. W trakcie zajęć kursanci nie tylko przyswajali wiedzę z zakresu wykorzystania  systemów teleinformatycznych czy urządzeń technicznych będących na stanowisku kierowania, ale mieli też możliwość sprawdzić swoje umiejętności w sali symulacyjnej stanowiska kierowania Policji. Wykorzystali możliwość odwiedzenia i zapoznania się ze specyfiką służby w sztabie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz na wojewódzkim stanowisku kierowania. Odwiedzili też zaporę wodną w Goczałkowicach. Zapoznali się ze specyfiką pracy w wojewódzkim centrum powiadamiania ratunkowego. W ostatnim  dniu  uczestnicy kursu z rąk zastępcy kierownika Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Tomasza Stechnija odebrali świadectwa ukończenia kursu i wrócili do jednostek, gdzie nabytą  wiedzę i umiejętności wykorzystają w codziennej służbie.