Krzyże zasługi

Data publikacji 19.10.2020

13 października 2020 r., w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli działacze, wolontariusze, honorowi krwiodawcy oraz opiekunowie Szkolnych Kół PCK.

Na wstępie odegrano hymn państwowy, a następnie Pan Roman Magdziarz – Wicewojewoda Śląski serdecznie wszystkich przywitał, a w szczególności Pana Andrzeja Kinasiewicza – Prezesa Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK i Pana Bogdana Ogrockiego – Dyrektora Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Na wniosek Wojewody Śląskiego – „za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za krzewienie idei czerwonokrzyskiej”, Prezydent RP odznaczył 25 zasłużonych działaczy Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK Krzyżami Zasługi RP, w tym Brązowym Krzyżem Zasługi RP m.in. podinsp. Aleksandrę Konieczny  – członka Zarządu Koła PCK przy Szkole Policji w Katowicach.

Nie wszystko robi się za pieniądze i dla pieniędzy czego najlepszym przykładem są Ci, którzy dzisiaj zostali odznaczeni. Przez całe swoje życie poświęcają swój prywatny czas dla niesienia pomocy potrzebującym, za co serdecznie im dziękujemy – podkreślił Bogdan OGROCKI.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym

• Uroczyste wręczenie odznaczenia
  • Grupa odznaczonych w Westybulu pozuje z odznaczeniami