Znicz pamięci

Data publikacji 30.10.2020

29 października br. insp. dr Rafał Kochańczyk – komendant Szkoły Policji w Katowicach, kom. Grzegorz Łagódka – przewodniczący NSZZ Policjantów Szkoły Policji w Katowicach, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z siedzibą w Katowicach oraz asp. szt. Daniel Krupa – wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów Szkoły Policji w Katowicach zapalili znicz pamięci pod pomnikiem, który jest hołdem dla policjantów województwa śląskiego II Rzeczypospolitej Polskiej oraz ofiar zbrodni katyńskiej z 1940 r.

Symboliczny znicz jest wyrazem szacunku i pamięci o tych, którzy odeszli na wieczną wartę oraz swoistą lekcją historii dla nas wszystkich, a w szczególności dla słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach.