Akcja HDK w reżimie sanitarnym - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Akcja HDK w reżimie sanitarnym

Data publikacji 09.11.2020

8 listopada 2020 r. w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzona została akcja Honorowego Oddawania Krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W akcji udział wzięli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-1A/20, SZP-2/20 oraz kadra szkoły. Przy szczególnym zachowaniu zasad reżimu sanitarnego udało się nam zebrać ponad 21 litrów krwi.  Zostanie ona przekazana do śląskich szpitali celem ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za zaangażowanie. Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach, które cyklicznie odbywają się na terenie Szkoły Policji w Katowicach.