Ostatnia w tym roku akcja HDK - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Ostatnia w tym roku akcja HDK

Data publikacji 21.12.2020

20 grudnia 2020 r. w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzona została ostatnia już w tym roku akcja Honorowego Oddawania Krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W akcji udział wzięli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-7/20, SZP-8/20 oraz kadra szkoły. Przy szczególnym zachowaniu zasad reżimu sanitarnego udało się nam zebrać ponad 25 litrów krwi. Zostanie ona przekazana do śląskich szpitali celem ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku złożyli tak cenny i potrzebny dar. W sumie w pięciu przeprowadzonych akcjach brało udział 383 dawców, którzy oddali ponad 145 litrów krwi.

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach, które cyklicznie odbywają się na terenie Szkoły Policji w Katowicach.