Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-10/21 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-10/21

Data publikacji 01.03.2021

24 lutego 2021 r. w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęła się edycja szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-10/21.

Szkolenie rozpoczęło 180 słuchaczy z garnizonów: śląskiego, małopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. W trakcie szkolenia słuchacze zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu służby patrolowej, prawa, kryminalistyki, pierwszej pomocy, psychologii, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną oraz stosować środki przymusu bezpośredniego.

Szkolenie zakończy się egzaminem, który zaplanowano na dzień 13 maja 2021 roku.

Wszystkim słuchaczom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych.