Ślubowanie nowych policjantów

Data publikacji 01.10.2021

28 września br. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyła się ceremonia ślubowania. Rotę ślubowania od 122 nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn.

W uroczystości, która odbyła się na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji, wzięła udział Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Gabriela Socha.

Po odegraniu hymnu uczczono minutą ciszy pomordowanych, poległych i zmarłych na COVID-19 policjantów.

Następnie Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn odczytał rotę ślubowania, które złożyło 122 policjantów. Szef śląskich policjantów przywitał nowo przyjętych stróżów prawa w szeregach Policji.

Generał pogratulował nowym policjantom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Szef śląskich policjantów podkreślił również, jak ogromną rolę w służbie funkcjonariuszy pełni rodzina oraz fakt, że wracając ze służby do domów, czekają na nich bliskie osoby. Komendant Wojewódzki życzył powodzenia w realizacji wyznaczonych zadań, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji oraz aby zawsze ze służby wracali bezpiecznie do swoich domów.

Nawiązał również do szkolenia zawodowego podstawowego, które niebawem wszyscy adepci rozpoczną w szkołach policyjnych. Zaznaczył, że w trakcie szkolenia nie ma przedmiotów mniej ważnych. Wszystkie zagadnienia teoretyczne i praktyczne przekazywane przez kadrę dydaktyczną są tak samo istotne z punktu widzenia dalszej służby, a co za tym idzie zaapelował o wnikliwe i pełne zaangażowania podejście do nauki.

W ceremonii wzięli również udział: Sekretarz Województwa Śląskiego Dariusz Ptaś, II Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Naczelnik Zarządu w Katowicach CBŚP insp. Łukasz Fołta, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek oraz komendanci miejscy i powiatowi, a także naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach.

Uroczystość uświetniły oprawa muzyczna Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz udział policyjnej kompani honorowej.

(Źródło: KWP w Katowicach)