Pierwsze w 2022 roku szkolenie z zakresu taktyki i technik przesłuchań – FBI

Data publikacji 18.01.2022

W dniach 10-14 stycznia 2022 r. w naszej szkole został przeprowadzony pierwszy w tym roku kursu specjalistyczny z zakresu taktyki i technik przesłuchań o oznaczeniu kodowym FBI-1/22.

W czasie kursu swe umiejętności doskonaliło 15 policjantów z komend wojewódzkich Policji w Katowicach, Krakowie, Opolu, Rzeszowie i Wrocławiu. W ramach zajęć kursanci zapoznali się z istotą przesłuchania kognitywnego oraz możliwościami wykrywania oznak nieszczerości (kłamstwa) u osób, wobec których policjanci podejmują czynności służbowe.

Zajęcia prowadzone były w formie wykładów i dyskusji podpartych ćwiczeniami, dzięki czemu kursanci wrócili do swoich jednostek wyposażeni w nowe umiejętności i narzędzia do walki z przestępczością.