Aktualności

Doskonalili współpracę z mediami

Data publikacji 26.01.2022

W dniach od 17 do 25 stycznia 2022 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego w zakresie współpracy z przedstawicielami mediów (DWM-1/22).

W czasie kursu 12 policjantów z Komendy Głównej Policji oraz komend wojewódzkich Policji w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Rzeszowie, Radomiu i Wrocławiu doskonaliło swoje umiejętności z zakresu właściwej komunikacji ze społeczeństwem za pośrednictwem środków masowego przekazu.

Podczas siedmiodniowego kursu zorganizowanego w formie warsztatów funkcjonariusze poznali m.in. praktyczne aspekty współpracy z prasą i redakcjami telewizyjnymi oraz zagadnienia związane z tematyką public relations. Podczas warsztatów policjanci doskonalili techniki autoprezentacji oraz wystąpień publicznych, pracując z kamerą. W trakcie zajęć z psychologami policyjnymi omawiano również sposoby radzenia sobie ze stresem pojawiającym się w trakcie udzielania informacji dziennikarzom.

Intensywne warsztatowe zajęcia przeprowadzili: podkom. Katarzyna Mazur-Niewiedział i sierż. szt. Paweł Kozdra z Zakładu Ogólnozawodowego Szkoły Policji w Katowicach.

Powrót na górę strony