Aktualności

Słuchacze zatrzymali sprawców pobicia

Data publikacji 14.06.2022

11 czerwca br. w czasie wolnym dwóch słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego (SZP-1/22) Szkoły Policji w Katowicach post. Sebastian Błach i post. Jakub Różański dokonali obywatelskiego zatrzymania sprawców pobicia.

Dwaj słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, przebywając w wolnym czasie w godzinach wieczornych w okolicach Rynku w Katowicach, zauważyli dwóch mężczyzn popychających i uderzających inną osobę. Gdy poszkodowany mężczyzna się przewrócił, słuchacze postanowili natychmiast udzielić mu pomocy, wzywając patrol Policji, karetkę pogotowia i angażując do pomocy innych świadków zdarzenia. Gdy na miejsce przybył policyjny patrol, słuchacze udali się w kierunku jednego z barów, do którego prawdopodobnie skierowali się sprawcy pobicia. Tam zauważyli dwóch mężczyzn, których rozpoznali jako sprawców, dokonując zatrzymania obywatelskiego. Gdy okazało się, że radiowóz policyjny znajduje się jeszcze w pobliżu, słuchacze doprowadzili tam zatrzymanych mężczyzn. Po sprawdzeniu danych personalnych i przesłuchaniu sprawców okazało się, że obaj byli już poszukiwani przez organa ścigania.

Powrót na górę strony