Zakończenie kursu UPP-4/22

Data publikacji 24.06.2022

W dniach 14-22 czerwca 2022 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się czwarta w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-4/22. W szkoleniu wzięło udział trzech pracowników cywilnych i siedmiu policjantów reprezentujących garnizony: podkarpacki, małopolski, dolnośląski i opolski.

Zajęcia odbywały się na sali pierwszej pomocy i na terenie Wielofunkcyjnego Centrum Symulacji. Uczestnicy tej edycji kursu na co dzień pracują i pełnią służbę w wydziałach: kadr i szkolenia, prewencji, ruchu drogowego, kryminalnym, patrolowo-interwencyjnym i Oddziale Prewencji Policji, dlatego też ćwiczenia i symulacje obejmowały przede wszystkim tematykę dotyczącą specyfiki ich służby oraz pracy. Założenia programowe realizowane były ze szczególnym uwzględnieniem: wstępnej oceny osoby poszkodowanej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej w nagłym zatrzymaniu krążenia i użycia AED, postępowania z poszkodowanymi urazowymi i nieurazowymi. Ćwiczono także postępowanie w sytuacjach nietypowych, np. zawale mięśnia sercowego, udarze mózgu, cukrzycy, hipotermii, napadzie drgawkowym, oparzeniach, odmrożeniach. Omawiano również metody ewakuacji i postępowanie z osobami pod wpływem alkoholu lub po zażyciu środków odurzających czy substancji psychotropowych.

Wszyscy uczestnicy zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.