Aktualności

Praktyki terenowe słuchaczy szkolenia podstawowego

Data publikacji 26.07.2022

Młodzi policjanci, słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, rozpoczęli swoje kolejne praktyki terenowe w jednostkach policji garnizonu śląskiego. W ramach służb z doświadczonymi funkcjonariuszami, młodzi policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo w naszych miastach, ale przede wszystkim po raz pierwszy mogli w warunkach rzeczywistej służby zweryfikować zdobytą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne nabyte podczas realizowanego przez nich szkolenia zawodowego podstawowego.

Praktyki zawodowe w jednostkach terenowych są zwieńczeniem kilkumiesięcznego, intensywnego procesu szkolenia. Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-1/22 podejmowali różnego rodzaju interwencje, z którymi na co dzień będą mieli do czynienia w przyszłości, gdy już trafią do swoich jednostek macierzystych. Starsi, doświadczeni koledzy chętnie dzielili się ze słuchaczami posiadaną wiedzą i umiejętnościami. Obecność większej ilości funkcjonariuszy na ulicach naszych miast z pewnością zostało dostrzeżone przez lokalną społeczność co wpłynęło na wzrost poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

W służbach uczestniczyło 205 słuchaczy, którzy podczas wykonywania czynności służbowych wraz z policjantami z jednostek terenowych przeprowadzili 1258 interwencji, wylegitymowali 2252 osób, nałożyli 832 mandatów karnych oraz zatrzymali 17 osób, w tym między innymi sprawców kradzieży. Ilość czynności służbowych podejmowanych przez słuchaczy w czasie realizacji służb patrolowych wskazuje, że jest to dla nich niewątpliwie niezapomniane doświadczenie oraz możliwość nauki przez praktykę.

 

 

Powrót na górę strony