Aktualności

Kolejny kurs pierwszej pomocy

Data publikacji 02.08.2022

W dniach od 25 do 29 lipca 2022 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się piąta edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-5/22.

Zajęcia odbywały się na sali WCSpp znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji oraz na terenie obiektów Szkoły Policji w Katowicach, gdzie dziesięcioro policjantów z komend wojewódzkich Policji w Rzeszowie, Wrocławiu, Krakowie oraz Opolu przez pięć dni doskonaliło swój warsztat w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała szeroki zakres zagadnień dotyczących postępowania z poszkodowanym urazowym i nieurazowym, z zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami, np. zawałem mięśnia sercowego, hipotermią, napadem drgawkowym, oparzeniami, odmrożeniami, jak również metody ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.

Powrót na górę strony