Aktualności

Zakończył się kurs RDs-4/22

Data publikacji 25.08.2022

24 sierpnia 2022 r. w Szkole Policji w Katowicach zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego z zakresu ruchu drogowego – część szczególna o oznaczeniu kodowym RDs-4/22.

W kursie brało udział 24 policjantów pełniących służbę w komórkach ruchu drogowego w jednostkach terenowych województwa śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, łódzkiego i opolskiego. Kurs miał na celu przygotowanie policjantów z jednostek terenowych do profesjonalnego wykonywania czynności na drogach. Słuchacze poszerzali swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, kontroli transportu drogowego, kontroli stanu technicznego pojazdów, ręcznego kierowania ruchem, a także doskonalili umiejętności z zakresu obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości oraz innych zagadnień związanych z ruchem drogowym. Uczestnicy kursu w ramach zajęć praktycznych pod nadzorem kadry ZPiRD Szkoły Policji w Katowicach pełnili służbę na drogach publicznych województwa śląskiego kierując ruchem drogowym, kontrolując stan techniczny pojazdów, a także przeprowadzając kontrolę pojazdów wykonujących transport drogowy. Realizacja zajęć praktycznych na drogach aglomeracji śląskiej jest sporym wyzwaniem z uwagi na występujące na co dzień duże natężenie ruchu drogowego. Nabycie umiejętności w tak trudnych warunkach pozwoli słuchaczom na profesjonalne wykonywanie swoich codziennych obowiązków w służbie na drogach swoich miast.

W ostatnim dniu wszyscy uczestnicy kursu zdali z wynikiem pozytywnym egzamin z wiedzy teoretycznej. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Powrót na górę strony