Konferencja w Holeszowie

Data publikacji 08.11.2022

W dniach 2-3 listopada Średnia i Wyższa Szkoła Policyjna MSW w Holeszowie (Czechy) była gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Nowe trendy w edukacji funkcjonariuszy Policji IV”.

Organizatorzy zaprosili do udziału w niej m.in. przedstawicieli służb porządkowych z Niemiec, Słowacji, Rumunii oraz Polski.

Celem konferencji była wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie m.in. historii sił porządku publicznego, dobrych praktyk w zakresie edukacji policyjnej, nowych metod i form edukacji (w tym doświadczeń nauczania online).

Naszą szkołę reprezentowali mł. insp. Czesław Piasecki – naczelnik Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia oraz nadkom. Aleksandra Kukuła – wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego. Z nieukrywaną satysfakcją podzielili się naszymi doświadczeniami w zakresie wykorzystania narzędzi online służących do uatrakcyjnienia i zaangażowania słuchaczy w proces szkolenia. Wystąpienie nadkom. Kukuły spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, czego dowodem były liczne i ciekawe rozmowy w trakcie panelu dyskusyjnego.

Oprócz wartości merytorycznej konferencji ważnym elementem była również możliwość odnowienia bezpośrednich kontaktów z naszymi przyjaciółmi ze szkół w Holeszowie, Pezinoku (Słowacja) czy też Klużu-Napoce (Cluj-Napoca – Rumunia).