Akcja krwiodawstwa

Data publikacji 25.11.2022

25 listopada 2022 r. w Szkole Policji w Katowicach po raz kolejny w tym roku przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Akcja organizowana była w ramach zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu - Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

W naszej szkole w akcji wzięli udział słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych, kursów specjalistycznych oraz kadra. Łącznie 38 osób oddało ogółem 11,700  litrów krwi brutto, co daje 10,260 litra krwi netto, która zostanie przekazana do śląskich szpitali w celu ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Przy okazji akcji honorowego oddawania krwi przeprowadzona została również zbiórka słodyczy, które dawcy krwi dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci – wychowanków placówek opiekuńczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach, które zostaną zorganizowane w Szkole Policji w Katowicach.