Pomoc w remoncie domu dziecka

Data publikacji 13.01.2023

W dniach 9-12 stycznia 2023 r. słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, z inicjatywy samorządu słuchaczy, społecznie wykonywali prace remontowo-porządkowe na terenie Domu Dziecka nr 9 i 10 w Katowicach przy ul. Brynowskiej 70a.

Jedna z zasad etyki zawodowej policjanta brzmi: „Policjant powinien dbać o społeczny wizerunek Policji jako formacji, w której służy i podejmować działania służące budowaniu zaufania do niej.” Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach z pewnością wzięli ją sobie do serca. Dobroczynność nie skończyła się wraz ze Świętami Bożego Narodzenia i kończącym się rokiem, bo już w dniach 9-12 stycznia 2023 r. podjęli się w czasie wolnym od zajęć prac na rzecz domu dziecka.

Słuchacze wykonali miedzy innymi malowanie ścian wewnątrz budynku, położyli panele w salach mieszkalnych, skręcali meble oraz wykonywali prace porządkowe na terenie placówki, do której wcześniej kupili świąteczne prezenty. Chętnych do pomocy nie brakowało, a wszystkiemu towarzyszył uśmiech i poczucie wykonania czegoś dobrego dla instytucji troszczącej się o dobro dzieci. Czyż nie właśnie to jest kwintesencją jednej z zasad etyki zawodowej policjantów? Postawa jaką zaprezentowali nasi słuchacze budzi ogromny podziw. W imieniu kierownictwa oraz mieszkańców domu dawniej nazywanego „Zakątkiem” serdecznie dziękujemy.