Dzień bezpieczeństwa w Akademii WSB

Data publikacji 18.01.2023

13 stycznia 2023 r. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej odbyły się obchody XI Rocznicy Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB, w ramach których policjanci oraz przedstawiciele innych służb mundurowych przeprowadzili prelekcje i warsztaty dla uczestników „Dnia bezpieczeństwa”. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do uczniów szkół mundurowych województwa śląskiego.

Wykład inauguracyjny wygłosili Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach omówili zagadnienie dotyczące przemocy domowej i uprawnień policjantów w tym zakresie, a policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przedstawił przepisy i zasady dotyczące młodych kierowców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy neutralizacji materiałów wybuchowych przygotowane przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach.

W imieniu Komendanta Szkoły Policji w Katowicach w wydarzeniu udział wziął mł. insp. Henryk Bartecki kierownik Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

Działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa są potrzebne i niezbędne dla budowania poprawnych relacji społecznych, a przygotowani w tym zakresie młodzi ludzie mogą w przyszłości zasilić szeregi służb mundurowych w tym również Policji, do czego szczególnie zachęcamy.

(Zdjęcia: Akademia WSB)