Aktualności

Kobieca energia w Policji

Data publikacji 13.03.2023

8 marca w Dzień Kobiet w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyło się spotkanie pod hasłem „Kobieca energia w Policji”, w którym uczestniczyły także Panie ze Szkoły Policji w Katowicach. W programie znalazły się przygotowane z myślą o Paniach panele warsztatowe oraz część rozrywkowa, o którą zadbali policyjni muzycy.

Do uczestników spotkania list skierowała Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach ds. dydaktycznych insp. dr Gabriela Socha, która nie mogła uczestniczyć w nim osobiście. To właśnie Pani Komendant, gdy pełniła służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, była inicjatorką kobiecych spotkań. W liście, który odczytała Marta Bysiewicz-Matlachowska insp. Socha zwróciła uwagę, że: „Kobieca energia w Policji” to zawsze mnóstwo interesujących tematów, to często trudne zagadnienia poruszane przez ekspertów z danej dziedziny, to próba uzmysłowienia nam, że jesteśmy ważne, że czas, który poświęcamy wyłącznie dla siebie jest równie potrzebny jak ten poświęcony naszym bliskim czy znajomym.

W tematykę spotkania wprowadziła uczestniczki kom. Karolina Szlęzak Zastępca Naczelnika Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji. W przedsięwzięciu dedykowanym kobietom wzięło udział ponad 400 Pań z poszczególnych wydziałów i zespołów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz jednostek terenowych województwa śląskiego. Nie zabrakło też szefa śląskiej Policji – nadinsp. Romana Rabsztyna, który przywitał gości i życzył udanego spotkania oraz odnalezienia wielu ciekawych inspiracji, podkreślając rolę kobiet w funkcjonowaniu naszej formacji.

Jak zwykle podczas "Kobiecej Energii", również i tym razem poruszono wiele ważnych, nie tylko z kobiecej perspektywy, tematów. Było to możliwe dzięki prelegentom, którzy zadbali o merytoryczną część spotkania. Głos zabrali: Justyna Dec Prezes Zarządu Fundacji Oko w Oko z rakiem, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski, Anna Ujma i Rafał Bryła. Rozmawiano o profilaktyce raka piersi, konsekwencjach niebezpiecznych zachowań podczas jazdy, budowaniu wizerunku. W programie wydarzenia nie zabrakło również części praktycznej. Dzięki ratownikom górniczym z Polskiej Grupy Górniczej Panie mogły zobaczyć, jak udzielać pierwszej pomocy w razie wypadku. Miały też okazję zmierzyć się z wymianą koła w samochodzie. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęły policjantki ze Szkoły Policji w Katowicach st. asp. Dorota Dziubek i asp. Elżbieta Sęktas.

Źródło: KWP w Katowicach

Powrót na górę strony