Aktualności

Zbiórka dla potrzebujących

Data publikacji 16.03.2023

14 marca 2023 r. przedstawiciele samorządu słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach wraz z przedstawicielami kadry dowódczo-wychowawczej kom. Marcinem Czaplą oraz asp. Dawidem Lalikiem odwiedzili „Schronisko dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi” w Katowicach.

Samorząd słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach zorganizował zbiórkę na rzecz podopiecznych schroniska.. Podczas akcji udało się zebrać środki finansowe, za które została zakupiona pralka automatyczna. Pralka figurowała na liście najpilniejszych potrzeb placówki.

Ponadto przekazaliśmy kosmetyki, środki czystości i artykuły do prania. Dla najmłodszych mieszkańców schroniska zebraliśmy zabawki i gry planszowe. Na osłodę przekazaliśmy do placówki ponad 200 tabliczek czekolady, które zostały zebrane podczas akcji HDK organizowanych na terenie naszej szkoły.

Kolejna tego typu akcja pokazała, że śmiało możemy liczyć na empatię i chęć do niesienia pomocy ze strony naszych słuchaczy.

Powrót na górę strony