Aktualności

Kurs dla instruktorów strzelań policyjnych

Data publikacji 17.03.2023

14 marca 2023 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zakończyła się druga w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych o oznaczeniu kodowym ISP-2/23.

Była to już druga edycja kursu organizowana poza murami naszej szkoły. Wszystkie zajęcia teoretyczne, praktyczne oraz egzaminy zostały przeprowadzone przez naszych wykładowców w obiektach KWP we Wrocławiu.

Celem kursu było przygotowanie policjantów województwa dolnośląskiego do pełnienia funkcji instruktorów strzelań policyjnych w jednostkach organizacyjnych Policji. Po zaliczeniu poszczególnych tematów funkcjonariusze przystąpili do egzaminu końcowego, który wszyscy zdali pozytywnie. Absolwenci kursu zasilą szeregi instruktorów strzelań policyjnych. Od teraz to właśnie na nich będzie spoczywać odpowiedzialność za doskonalenie umiejętności z zakresu wyszkolenia strzeleckiego policjantów poszczególnych jednostek organizacyjnych Policji garnizonu dolnośląskiego.

Powrót na górę strony