Aktualności

Spotkanie na terenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej

Data publikacji 18.05.2023

17 maja 2023 r. przedstawiciele kadry Szkoły Policji w Katowicach oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym na terenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej.

W siedzibie Gminy w Bielsku-Białej przy ul. 3 Maja jej przewodnicząca Dorota Wiewióra przedstawiła historię oraz najważniejsze wydarzenia dotyczące społeczności żydowskiej zamieszkującej na terenie Bielska-Białej i okolic. Podkreśliła rolę organizacji przez Gminę różnych spotkań, wykładów, koncertów poświęconych kulturze, tradycji i historii żydowskiej w przybliżaniu często nieznanych lub zapomnianych kart historii.

W spotkaniu uczestniczyli również funkcjonariusze pełniący funkcję dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, którzy omówili współpracę z przedstawicielami społeczności żydowskiej.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie wskazanego szkolenia oraz liczymy na dalszą współpracę.

Powrót na górę strony