Aktualności

Nasz wykładowca interweniował w czasie wolnym od służby

Data publikacji 24.05.2023

Asp. szt. Marcin Marszałek – młodszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego naszej szkoły – w czasie wolnym podjął działania, w trakcie których przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego.

30 kwietnia 2023 r. w godzinach popołudniowych policjant naszej szkoły asp. szt. Marcin Marszałek, jadąc samochodem w czasie wolnym od służby, zauważył przewrócony na dach samochód osobowy, w którym na miejscu pasażera znajdował się człowiek. Niezwłocznie wraz z innym mężczyzną jako pierwsi podjęli akcję ratunkową pasażera uwięzionego w pojeździe. Zabezpieczyli miejsce zdarzania, wyciągnęli poszkodowanego z pojazdu oraz udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Asp. szt. Marcin Marszałek ustalił bezpośredniego świadka oraz przebieg zdarzenia, co przyczyniło się bezpośrednio do ustalenia i zatrzymania nietrzeźwego kierującego pojazdem, który wcześniej zbiegł z miejsca zdarzenia. Wypadek był na tyle niebezpieczny, że gdyby nie natychmiastowa reakcja naszego funkcjonariusza, mogło dojść do bezpośredniego zagrożenia życia.

Bardzo nas cieszy postawa naszego funkcjonariusza zgodna z hasłem: „Pomagamy i chronimy”.

Powrót na górę strony