Nowi słuchacze rozpoczęli szkolenie

Data publikacji 26.03.2024

26 marca 2024 r. w naszej szkole rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-3A/24.

Uroczystego otwarcia szkolenia dokonała Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach ds. dydaktycznych insp. dr Gabriela Socha w obecności kadry kierowniczej i dydaktycznej szkoły. W zbiórce rozpoczynającej szkolenie uczestniczyło 216 słuchaczy z garnizonów: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i łódzkiego. Przed nimi okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą wiedzę i umiejętności niezbędne do dalszego pełnienia służby. Będzie to również czas odbycia pierwszych służb patrolowych pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy. Szkolenie zakończone zostanie egzaminem końcowym. Uzyskanie oceny pozytywnej przez słuchaczy oznaczać będzie dla nich powrót do swoich jednostek macierzystych i rozpoczęcie w nich służby.

Insp. dr Gabriela Socha w imieniu Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafała Stanisławskiego i swoim przywitała słuchaczy oraz przybliżyła im zasady pobytu w szkole, w tym konieczność zdobywania wiedzy i umiejętności, ale i przestrzegania dyscypliny służbowej, regulaminu szkoły, zasad etyki zawodowej policjanta, obowiązku szanowania praw człowieka i zwracania szczególnej uwagi na równe traktowanie osób. Ponadto zachęciła słuchaczy do korzystania z bardzo dobrze wyposażonych obiektów szkoły, w tym nowoczesnej strzelnicy, a także doskonale zaopatrzonej w zbiory biblioteki oraz zaplecza sportowego.

W trakcie zbiórki odczytano list Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia skierowany do nowo przyjętych policjantów.

Życzymy słuchaczkom i słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego SZP-3A/24, by wszyscy przystąpili do egzaminu końcowego w dniu 18 października 2024 r. i zdali go z wynikiem pozytywnym, wyposażeni w wiedzę i umiejętności potrzebne do pełnienia dalszej służby w jednostkach terenowych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.73 MB)