Aktualności

Szkolenie dla nauczycieli

Data publikacji 14.05.2024

10 maja 2024 r. w Ustroniu w ramach zawartego porozumienia o współpracy pomiędzy Szkołą Policji w Katowicach a Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli ,,WOM” odbyło się szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele policyjni Zakładu Wyszkolenia Specjalnego: asp. Marek Chrapkiewicz oraz mł. asp. Łukasz Działowy. Zajęcia miały charakter warsztatów i były podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczyła aspektów prawnych w formie dyskusji, w której każdy z uczestników mógł podzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi na temat problematyki związanej z niebezpiecznymi zachowaniami uczniów z jakimi mogą spotkać się nauczyciele.

Druga cześć warsztatów poświęcona została nauce wykonywania bezpiecznych technik związanych z wykorzystaniem siły fizycznej w stosunku do uczniów, których zachowanie zagrażałoby osobom postronnym czy też im samym.

Podczas zajęć praktycznych nauczyciele mieli możliwość poznać techniki związane z kontrolowaniem i przytrzymywaniem osób przejawiających agresywne zachowania. Uczestnicy podkreślali, iż  podczas swojej pracy spotykają się z takimi sytuacjami i w ich ocenie takie szkolenia polegające na wzajemnej wymianie doświadczeń są bardzo przydatne. Wyrazili ponadto chęć dalszej współpracy z naszą szkołą w tym zakresie.

Powrót na górę strony