Wicemistrz w Biatlonie Wiosennym IPA - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Wicemistrz w Biatlonie Wiosennym IPA

Data publikacji 10.05.2017

29 kwietnia 2017 r. odbył się „VIII Biathlon Wiosenny Śląskiej IPA”, organizowany na terenie Ośrodka Harcerskiego w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie ...

29 kwietnia 2017 r.  odbył się „VIII Biatlon Wiosenny Śląskiej IPA”, organizowany na terenie Ośrodka Harcerskiego w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie składający się z następujących konkurencji: bieg na 3 km, strzelanie, skok z miejsca w dal, skłony tułowia w leżeniu, ugięcia ramion w podporze przodem, rzut granatem oraz pchnięcie kulą. W zawodach wzięło udział 80 zawodników reprezentujących jednostki terenowe Policji garnizonu śląskiego oraz inne służby mundurowe zrzeszone w IPA.  

Każdy startujący zawodnik pokonywał najpierw 3 pętle biegowe (3 razy po 2 okrążenia strzelnicy) o długości około 1000 m. Po pierwszej i drugiej pętli biegowej zawodnik wbiegał na wyznaczone wcześniej stanowisko strzeleckie. Pierwsze strzelanie odbywało się z pistoletu kal. 9 mm (Glock) i oddawał 10 strzałów do tarczy TS na odległość 25 m, natomiast drugie 10 strzałów z pistoletu maszynowego (Uzi), do tej samej tarczy. Bezpośrednio po zakończonej konkurencji biegowej i strzeleckiej zawodnicy brali udział w dodatkowych ocenianych konkurencjach sprawnościowych.

Reprezentant Szkoły Policji w Katowicach st. asp. Krystian Wieczorek – instruktor Zakładu Wyszkolenia Specjalnego zajął 2. miejsce.