Sznupek z wizytą w Sosnowcu - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Sznupek z wizytą w Sosnowcu

Data publikacji 12.05.2017

11 maja 2017 r. z inicjatywy przedstawicieli Samorządu Słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach oraz działającego w szkole Klubu HDK PCK, uczestnicy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-1/17 pod nadzorem st. asp. Pawła Dobaja – instruktora Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz st. sierż. Tomasza Lemanowicza – asystenta kompanii Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia, w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych odwiedzili podopiecznych Świetlicy Środowiskowej „U Matki Teresy" przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25 oraz Zespół Opiekuńczo-Wychowawczy nr 1 przy ul. Jana Piwnika Ponurego 9 w Sosnowcu.

Policjanci zaprezentowali umundurowanie i wyposażenie Policji oraz opowiadali o codziennej służbie. Udzielali również rad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i  przypomnieli o zachowaniu rozwagi oraz ostrożności podczas zabaw w domu, jak i na podwórku.  Wizyty nie mogły odbyć się bez „Sznupka” – maskotki śląskiej policji, który wzbudził największe zainteresowanie wśród najmłodszych. Wszyscy uczestnicy spotkań obdarowani zostali słodyczami zebranymi w trakcie koleżeńskich zbiórek organizowanych przez Samorząd Słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach m.in. w trakcie trwania cyklicznych akcji honorowego oddawania krwi.

Nasza wizyta spotkała się z dużym zainteresowaniem i wielką radością ze strony dzieci. Uśmiech na twarzach nie znikał za sprawą gier i zabaw, których  animatorami byli przedstawiciele Szkoły Policji w Katowicach. Na pewno nie była to ostatnia akcja, w której słuchacze wzięli udział. W dalszym ciągu będziemy organizować przedsięwzięcia z zakresu prewencji kryminalnej adresowane do najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Dyrekcji i personelowi wskazanych podmiotów dziękujmy za zaproszenie i możliwość udziału w spotkaniach z podopiecznymi.