III Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

III Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym

Data publikacji 23.05.2017

10 maja 2017 r. w Bytomiu na terenie Dolomitów Sportowej Doliny odbyły się III Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego.

 2 maja przypadała 25 rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku, w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem. Kolejny już rok pamięć kolegi z KMP Bytom uczczony jest szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. Organizatorem zawodów była Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia.

Trasa wynosiła 9 km i poprowadzona została drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Szkołę Policji w Katowicach reprezentowali st. asp. Rafał Błoch – młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej, st. asp. Tomasz Dzierga – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz st. asp. Łukasz Rybiński – instruktor Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.