Zakończenie szkolenia SZP-6/16

Data publikacji 23.05.2017

19 maja br. w Szkole Policji w Katowicach o godz. 14.40 odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu SZP-6/16. 17 listopada 2016 r. kurs rozpoczęło 245 słuchaczy z jednostek terenowych podległych KWP w Katowicach, Krakowie, Bydgoszczy i Opolu. W trakcie szkolenia wyłączono ze stanu 20 słuchaczy, a włączono jednego. Do egzaminu końcowego przystąpiło 226 słuchaczy i wszyscy zdali egzamin końcowy z wynikiem pozytywnym.

W uroczystości uczestniczyli także: Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach – mł. insp. Artur Maliszewski, Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Kielcach – podinsp. Adam Jopek, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach – nadkom. Arkadiusz Konowalski, a świadectwa wręczali słuchaczom mł. insp. Rafał Stanisławski – Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwy w sprawach logistycznych i mł. insp. Jacek Słobosz – Kierownik Zakładu Służby Kryminalnej. Na placu zgromadziły się również rodziny słuchaczy oraz ich bliscy i zaproszeni goście.

Za wzorowe wywiązywanie się z powierzonych obowiązków służbowych i pozasłużbowych, duży wkład pracy i zaangażowanie w podnoszeniu poziomu kwalifikacji zawodowych, kreatywną działalność kulturalno-oświatową i sportowo-rekreacyjną, wyróżnieni dyplomem przez Komendanta Szkoły Policji w Katowicach zostali niżej wymienieni policjanci:

• post. Ryszard Bachanek,
  • post. Mateusz Baranik,