Pokazy technik interwencji

Data publikacji 24.05.2017

Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach wraz z wykładowcą Zakładu Wyszkolenia Specjalnego nadkom. Lubomirem Stasiakiem w dniach 20 i 21 maja br. zaprezentowali w trakcie imprez plenerowych umiejętności bezpiecznego wykonywania interwencji policyjnych z wykorzystaniem środków przymusu bezpośredniego, w tym również paralizatora elektrycznego.

Pierwszego dnia pokaz odbył się w trakcie Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie Parku Kościuszki w Katowicach, a w niedzielę na Pikniku Parafialnym zorganizowanym przez parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bujakowie. Głównym celem pikniku była zbiórka funduszy na rehabilitację i leczenie 9-letniego Wojtka - mieszkańca Bujakowa, dla którego zorganizowano również bieg charytatywny pod nazwą „Bieg dla Wojtka”.

Pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności, a dodatkową atrakcją dla najmłodszych była prezentacja policyjnej maskotki – „Sznupka”.