Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta COSSW w Kaliszu - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta COSSW w Kaliszu

Data publikacji 12.09.2017

Po raz trzynasty w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu 9 września 2017 r. odbyły się zawody strzeleckie. Zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności zarówno w kategorii indywidualnej, jak i drużynowej. Do rywalizacji przystąpiło trzydzieści osiem drużyn reprezentujących Służbę Więzienną, Policję, Wojsko Polskie, Straż Graniczną, a także stowarzyszenia i kluby strzeleckie.

W kategorii indywidualnej wzięło udział 141 osób. Zwycięzcą został Adam Hetman ze Szkoły Policji w Katowicach, II miejsce zajął Grzegorz Hyra z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach, na III stopniu podium stanął Wojciech Litwin reprezentujący Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Drużyny rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach:

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła drużyna OISW Katowice, na drugim uplasowała się Szkoła Policji w Katowicach, III miejsce zdobyła drużyna COSSW w Kaliszu.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

Strzelanie nr 1 dokładne – Krzysztof Namyślak

Strzelanie nr 2 dynamiczne – Wojciech Litwin

Strzelanie nr 3 „Leniwa dziewiątka” – Adam Hetman

Strzelanie „Leniwa dziewiątka” to konkurencja, której nazwa wzięła się od daty, a konkretnie - dnia miesiąca, w którym odbywają się zawody. Polegała na wystrzelaniu dziewięciu naboi z odległości 9 metrów w czasie 9 sekund z wymianą magazynka.