III Turniej Jednostek Szkolnych Policji w Piłce Nożnej

Data publikacji 19.09.2017

W dniach 15 – 17 września 2017 r. w Szkole Policji w Pile odbył się III Turniej Jednostek Szkolnych Policji w Piłce Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji.

W turnieju wzięły udział reprezentacje z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Słupsku, Szkoły Policji w Pile oraz nasza reprezentacja ze Szkoły Policji w Katowicach.

Obrońcą tytułu mistrza była drużyna reprezentująca Centrum Szkolenia Policji z Legionowa. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym, a o wyłonieniu mistrza decydowała liczba zdobytych punktów. Reprezentacja naszej Szkoły rozpoczęła bój o tytuł mistrza zwycięstwem 1 – 0 z obrońcą tytułu II edycji – drużyną z Legionowa. W kolejnym meczu pokonała reprezentację Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie również 1 – 0. Trzeci mecz to kolejne zwycięstwo naszej drużyny wynikiem 2 – 1 z gospodarzami turnieju Piłą. Ostatni rozegrany mecz dał naszej reprezentacji kolejne trzy punkty w zwycięskiej potyczce 1 – 0 z reprezentacją Szkoły Policji w Słupsku. Z kompletem 12 punktów reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach zdobyła pierwsze miejsce w III Turnieju Jednostek Szkolnych Policji zdobywając okazały puchar Komendanta Głównego Policji. Drugie miejsce zdobyła reprezentacja gospodarzy ze Szkoły Policji w Pile, a trzecie reprezentacja z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Dopełnieniem sukcesu i ofiarnej gry było również wyróżnienie dla najlepszego  bramkarza turnieju, które otrzymał reprezentant naszej drużyny mł. insp. Dariusz Walczak.

Skład reprezentacji Szkoły Policji w Katowicach:

mł. insp. Robert Kwarciński,
mł. insp. Dariusz Walczak,
podinsp. Bartosz Głowacki,
podinsp. Grzegorz Patrzek (1 gol),
kom. Arkadiusz Chechelski,
kom. Tomasz Czylok,
asp. szt. Andrzej Ziętek (1 gol),
asp. Marcin Kurpiński,
asp. Mariusz Szmołda (3 gole).