Wizyta w Holandii - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Wizyta w Holandii

Data publikacji 28.09.2017

W dniach 25-28 września delegacja naszej szkoły na czele z komendantem insp. dr. Rafałem Kochańczykiem przebywała w holenderskiej szkole policyjnej w Apeldoorn.

Celem wizyty było poznanie systemu szkolenia służb prewencyjnych oraz wymiana doświadczeń w zakresie szkolenia dzielnicowych, a także zapoznanie holenderskich kolegów z założeniami  systemu szkolenia dzielnicowych w polskiej Policji. Przedstawiciele naszej szkoły mieli możliwość zobaczyć jak wygląda praca holenderskiej policji, odwiedzając komendę policji w mieście Zutphen. Wspólnie z dzielnicowymi wyruszyli na patrol, w trakcie którego zarówno poznali warunki, w jakich na co dzień pracują policjanci, a także rozmawiali z mieszkańcami.