Udana interwencja

Data publikacji 04.10.2017

W nocy z soboty na niedzielę 1 października br. słuchaczka szkolenia zawodowego podstawowego post. Mgdalena Szewczyk była świadkiem niebezpiecznego zdarzenia.

W jednym z rybnickich lokali nieznany mężczyzna rzucił szklanym kuflem w twarz kobiety. Słuchaczka przebywała akurat w lokalu, ale nie widziała samego zdarzenia. Po stwierdzeniu w jakim stanie znajduje się poszkodowana, postanowiła natychmiast udzielić pierwszej pomocy. Twarz kobiety była bardzo mocno okaleczona w okolicy nosa i policzków, mocno krwawiła, a ona sama była roztrzęsiona i przerażona zaistniałą sytuacją. Kursantka wyprowadziła poszkodowaną z lokalu, wezwała patrol policji i pogotowie ratunkowe, a jednocześnie przystąpiła do ustalania świadków zdarzenia i poprosiła, aby zostali oni do czasu przybycia policjantów, bowiem nie tylko widzieli oni atakującego mężczyznę, ale także go rozpoznali. Dzięki temu już kilka godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Rybnika, który trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.