PKO Silesia Marathon 2017 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

PKO Silesia Marathon 2017

Data publikacji 05.10.2017

Kolejne sportowe emocje za nami! Tych emocji dostarczyli nam po raz kolejny wykładowcy Szkoły Policji w Katowicach. Tym razem w śląskiej imprezie biegowej naszą Szkołę reprezentowali st. asp. Krystian Wieczorek oraz asp. szt. Tomasz Dzierga.

1 października 2017 r. odbyła się kolejna edycja maratonu i półmaratonu Silesia, która swój start miała w Katowicach na ul. Chorzowskiej przy centrum handlowym, zaś metę na nowo otwartym po modernizacji Stadionie Śląskim w Chorzowie. Impreza zaliczana jest do najtrudniejszych biegów ulicznych w Polsce i mimo bardzo dobrych warunków pogodowych podbiegi potrafiły dać się we znaki nawet doświadczonym biegaczom.

Na królewskim dystansie naszą szkołę reprezentował st. asp. Krystian Wieczorek z Zakładu Wyszkolenia Specjalnego, który zawsze godnie i niezawodnie finiszuje, pokazując, że sport w formacji policyjnej jest ważny i warto trenować dla lepszego samopoczucia, a 42,195 km to dystans, którego nie trzeba pokonywać tylko samochodem.

Na dystansie 21,097 km Szkołę Policji w Katowicach reprezentował asp. szt. Tomasz Dzierga  z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, który mimo iż tę dyscyplinę uprawia amatorsko od roku, także udowodnił, że warto wstać z kanapy czy od biurka i lepiej się poczuć uprawiając ten rodzaj sportu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobiegnięcia do mety w duchu sportowej rywalizacji, a naszym przedstawicielom dziękujemy jednocześnie za godne reprezentowanie szkoły.