Dawcy krwi znów w akcji - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Dawcy krwi znów w akcji

Data publikacji 13.10.2017

13 października 2017 r. w Szkole Policji w Katowicach po raz kolejny w tym roku, przeprowadzona została Akcja Honorowego Oddawania Krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w której udział wzięli słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych, kursów specjalistycznych oraz kadra szkoły.

W trakcie trwania akcji 88 osób oddało prawie 40 litrów krwi, która zostanie przekazana do śląskich szpitali. Dodatkowo 16 osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Przy okazji prowadzonej akcji honorowego oddawania krwi, przeprowadzona została również zbiórka czekolad, które dawcy krwi dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci, wychowanków placówek opiekuńczych. Zebrano kilkaset tabliczek czekolady, które zostaną w najbliższym czasie przekazane dzieciom z placówek opiekuńczych w naszym regionie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz za wsparcie słodyczami dzieci, które są wychowankami placówek opiekuńczych. Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w akcji HDK zaplanowanej w terminie 22 grudnia 2017 r.