Nasi strzelcy na podium - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Nasi strzelcy na podium

Data publikacji 27.10.2017

W sobotę 21 października 2017 r. w Szkole Policji w Słupsku odbyły się VIII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Policji w Strzelaniu. Ogółem wystartowało 37 uczestników w 11 zespołach. Nasi zawodnicy powtórzyli zeszłoroczny wynik, odnosząc podwójne zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem okazał się asp. szt. Adam Hetman, natomiast najlepszą drużyną, po raz kolejny, okazała się reprezentacja naszej szkoły w składzie: podkom. Tomasz Głuchowski, asp. szt. Adam Hetman oraz asp. Marcin Marszałek.

Do udziału w zawodach zgłosiły się drużyny i zawodnicy indywidualni reprezentujący jednostki szkoleniowe z całego kraju i z zagranicy, m.in.: Szkołę Policji z Litwy, Bazę Wsparcia Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (Naval Support Facility; NSF), Akademię Policyjną w Zagrzebiu, WZSP w Oranienburgu (Niemcy), Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Szkołę Policji w Słupsku oraz Szkołę Policji w Pile.

Uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu sytuacyjnym i statycznym.

W pierwszej konkurencji „strzelanie statyczne” każdy z zawodników musiał w określonym czasie oddać serię strzałów przerywanych wymianą magazynka. Strzelanie odbywało się w postawie stojącej, a tarcza umieszczona była w odległości 25 metrów.

Druga konkurencja to „strzelanie sytuacyjne”. Strzelający oddawał 6 strzałów do tarczy odjeżdżającej z odległości 10 do 25 metrów. Następnie wymieniał magazynek. Zwolnienie zamka po wymianie magazynka było sygnałem do rozpoczęcia przemieszczania się na kolejne stanowisko strzeleckie w odległości 10 metrów, z którego strzelający oddawał 6 strzałów do tarczy przesuwnej (3 poprzeczne przebiegi).

Klasyfikacja indywidualna:

1 miejsce – Adam Hetman (Szkoła Policji w Katowicach)

2 miejsce – Dariusz Wacławski (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie)

3 miejsce – Krzysztof Szulc (Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu)

Klasyfikacja drużynowa:

1 miejsce – Szkoła Policji w Katowicach

2 miejsce – Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu

3 miejsce – Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie