XI Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Data publikacji 31.10.2017

W dniu 18 października 2017 r. odbyły się XI obchody Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi.

W ramach tych obchodów podczas apeli porannych dla słuchaczy wszystkich aktualnie prowadzonych szkoleń zawodowych podstawowych i kursów specjalistycznych Pełnomocnik Komendanta Szkoły Policji w Katowicach ds. Ochrony Praw Człowieka  – podkom. Arkadiusz Arseniuk przedstawił krótką informację na temat zjawiska handlu ludźmi w Polsce.

Słuchacze zapoznani zostali z ogólną definicją zjawiska, a także informacjami dotyczącymi sposobów zapobiegania tego typu przestępstwom. Przedstawiony został również zarys Krajowego Planu Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018.

Ponadto Pełnomocnik przekazał kadrze dydaktyczno – wychowawczej podstawowe informacje na temat działań podejmowanych przez Policję ukierunkowanych na wyeliminowanie tego procederu.