Zakończenie kursu z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Data publikacji 31.10.2017

W dniu 27 października 2017 r. dwudziestoosobowa grupa policjantów ukończyła w Szkole Policji w Katowicach specjalistyczny kurs z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W trakcie pobytu w naszej szkole kursanci poszerzali swoje umiejętności na stanowisku koordynatora działań w ramach procedury przeciwdziałania przemocy  w rodzinie oraz prowadzenia doskonalenia zawodowego lokalnego z tego zakresu. Program szkolenia wypełniony był zajęciami teoretycznymi oraz praktycznymi, podczas których słuchacze  sprawdzali swoje kompetencje.

W ramach prowadzonych zajęć funkcjonariusze m.in.  udali się z wizytą do Specjalistycznego  Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach, gdzie pod opieką  pracowników ośrodka uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych z osobami dotkniętymi przemocą w rodzinie.