Odsłonięcie tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy Policji Województwa Śląskiego – ofiary Zbrodni Katyńskiej

Data publikacji 08.11.2017

W dniu dzisiejszym w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy Policji Województwa Śląskiego – ofiary Zbrodni Katyńskiej, którzy w okresie 1922-1939 pełnili służbę w jednostkach Policji na terenie miasta Katowice.

Uroczystość w samo południe rozpoczęła się Mszą świętą w intencji zmarłych i pomordowanych policjantów II RP odprawioną przez Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Katowickiej ks. Adama Wodarczyka, koncelebrowaną przez Proboszcza Parafii pw. MBF  ks. Grzegorza Węglorza.

W dalszej części uroczystości Jego Ekscelencja Biskup Pomocniczy Archidiecezji Katowickiej ks. Adam Wodarczyk, Pani Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Teresa Bracka, Pan W-ce Prezydent Miasta Katowice Bogumił Sobula, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy.