Pijany kierowca zatrzymany - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany

Data publikacji 20.11.2017

Policjant Szkoły Policji w Katowicach po zakończonej służbie zatrzymał pijanego kierowcę samochodu.

W sobotni poranek mł. asp. Łukasz Sroga – asystent Sekcji Ochrony Informacji Niajawnych i Kontroli wracając po służbie do domu zauważył samochód przejeżdżający przez skrzyżowanie z dużą prędkością. Kierowca mercedesa nie zdołał zapanować nad pojazdem, zjechał z drogi niszcząc słup sygnalizacyjny oraz ogrodzenie prywatnej posesji. Wezwawszy pogotowie policjant udał się na miejsce wypadku, po czym zorientował się, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Postanowił więc zareagować i nie dopuścić, aby kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Mł. asp. Sroga wezwał patrol Policji, który po badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdził, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości. 

Nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.