XIV Maraton Komandosa - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

XIV Maraton Komandosa

25 listopada 2017 r. na terenie Lublińca odbyły się najcięższe zawody biegowe służb mundurowych zorganizowane przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec oraz Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu.

Na starcie pojawiło się ponad 650 zawodników w tym reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach w składzie: st. asp. Krystian Wieczorek – młodszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego oraz st.asp. Tomasz Piwowar – instruktor Zakładu Wyszkolenia Specjalnego.  
Trasa licząca 42,2 km przebiegała przez tereny leśne. Liczne pagórki, strome podbiegi oraz wzniesienia dawały w kość niejednemu zawodnikowi, zwłaszcza że cały dystans trzeba było przebiec w umundurowaniu ćwiczebnym oraz z plecakiem o wadze podstawowej 10 kg, ale nawet to nie przeszkodziło naszej reprezentacji w przekroczeniu linii mety.