Aktualności

Rozpoczęło się pierwsze w tym roku szkolenie zawodowe podstawowe

Data publikacji 10.01.2018

10 stycznia 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęło się szkolenie zawodowe podstawowe o oznaczeniu kodowym SZP-1/18 dla 340 policjantów z garnizonów: śląskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Słuchacze w trakcie 142 dni szkoleniowych zostaną zapoznani m.in. z podstawami prawa, psychologii, kryminalistyki, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną i inne środku przymusu bezpośredniego. W trakcie uroczystej zbiórki  insp. Jarosław Gałuszka - Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, powitawszy słuchaczy życzył im, aby bezproblemowo przebrnęli przez szkolenie i aby wszyscy obecni na rozpoczęciu młodzi policjanci stawili się również na jego uroczystym zakończeniu.