Zakończenie kursu FBI-1/18 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu FBI-1/18

Data publikacji 23.01.2018

W dniach od 15 do 19 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań o oznaczeniu kodowym FBI-1/18.

W czasie kursu swe umiejętności doskonaliło 16 policjantów z garnizonów: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, opolskiego, małopolskiego oraz śląskiego. W ramach zajęć kursanci zapoznali się z istotą przesłuchania kognitywnego oraz możliwościami wykrywania oznak nieszczerości (kłamstwa) u osób, wobec których policjanci podejmują czynności służbowe.

Taka formuła zajęć zarówno teoretycznych, jak i praktycznych realizowanych w trakcie kursu sprawiła, że nasi kursanci wrócili do swoich jednostek wyposażeni w nowe kompetencje i narzędzia do walki z przestępczością.